فیلتر براساس برند
فیلتر براساس دسته ها

سر و گردن

انواع مختلفی از پزشکان وجود دارند که می توانند برای افراد مبتلا به بیماری های ستون فقرات مراقبت های لازم را فراهم کنند و هر کدام نقش حائز اهمیت خود را دارند. انتخاب مناسب ترین پزشک متخصص ارتوپدی ستون فقرات به طور عمده بستگی به علائم بیمار و مدت زمان علائم دارد.

ستون فقرات بدن ما از نظر تقسیم بندی آناتومیک از انتهای جمجمه آغاز شده و با آخرین مهره دنبالچه به پایان میرسد.

این بنای محکم و استوار و ستون بدن از اجزای استخوان مهره، دیسک ها، نخاع ، عضلات، زرد پی ها و عروق خونی تشکیل شده است. سلامت تک تک این عناصر برای کارکرد صحیح و بدون درد و انعطاف پذیری ستون فقرات ضروری و واجب است. آسیب هر کدام از این عناصر میتواند باعث اختلال در کارکرد اصلی این ستون که همان محافظت از نخاع است بشود و مشکلات گاها خطرناکی ایجاد کند.

نقش اصلی مهره های گردنی حفظ وزن حدود ۵ کیلوگرمی سر میباشد. علاوه بر این مهره های گردنی بدلیل شکل آناتومی خود پر تحرک ترین نقطه ستون فقرات هستند به طوریکه اجازه بیشترین میزان چرخش و گردش را به انسان میدهد. همین میزان تحرک بالاست که باعث استعداد بالای این ناحیه برای ایجاد ارتروز و دیسک گردن است.

شما می توانید با خرید بهترین محصولات ارتوپدی اورجینال و اصل، از برندهای معتبر ایرانی و خارجی با مناسب ترین قیمت و با ضمانت اصالت کالا از دیجی داروخانه، یک خرید مطمئن را تجربه کنید.