فیلتر براساس برند
فیلتر براساس دسته ها

محلول و لوسیون های ضد شپش

شپش سر معمولا تا زمانی که شدت نگرفته علائمی ندارد و اگر فرد دچار شوره سر باشد، حضور آن اصلا احساس نخواهد شد. اما افرادی که دچار این مشکل نیستند با بررسی پوست سر خود و مشاهده نقطه های ریز و سفید چسبنده می توانند متوجه وجود تخم های شپش بر روی سر خود بشوند.

درمان شپش سر را می توان از طریق روش های خانگی انجام داد یا از داروهای مختلف برای این کار استفاده کرد.

در حال حاضر مشاهده شده است که بعضی از انواع این حشرات در برابر درمان های بدون نسخه مقاوم شده اند و برای از بین بردن آن ها باید به سراغ داروهای جدیدتری رفت.

در زمان شدت گرفتن شپش سر علائم زیر خود را نشان می دهند:

  • دیدن دانه هایی شبیه به شوره سر که به ریشه موها چسبیده اند و جدا کردن آن ها چندان آسان نیست
  • وجود برجستگی های قرمز و ملتهب بر روی پوست سر
  • وجود برجستگی های قرمز و ملتهب بر روی پوست سر
  • زخم و خراشیدگی پوست و احساس سوزش در آن
  • احساس حرکت چیزی بر روی پوست سر

عدم توجه به علائم ابتلا به شپش سر و دیر اقدام کردن برای درمان آن می تواند باعث ایجاد عفونت های پوستی و بروز بیماری های عفونی شود. در کودکان حضور طولانی مدت شپش بر روی سر، باعث ایجاد زخم های گسترده بر روی سر و درنهایت عفونی شدن آن ها و بروز مشکلات شدیدتر می شود.

لوسیون بنزیل الکل: این لوسیون بر روی دستگاه تنفسی شپش تاثیر می گذارد و با فلج کردن آن این حشرات را خفه می کند. با توجه به این موضوع نمی توان آن را درمانی برای از بین بردن تخم شپش دانست. این دارو را میتوان برای بیماران بالای شش ماه استفاده کرد و ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود.

لوسیون مالاتیون: این لوسیون با نام تجاری اوید وارد بازار شده است و علاوه بر شپش های زنده، می تواند تخم های آن‌ها را نیز از بین ببرد.

شما می توانید با خرید بهترین محصولات اورجینال و اصل، از برندهای معتبر ایرانی و خارجی با مناسب ترین قیمت و با ضمانت اصالت کالا از دیجی داروخانه، یک خرید مطمئن را تجربه کنید.